Yaparım Bilirsin 2016 :)

Bütün sorumluluğu yeni yıla yüklediğimiz, olursa bu yıl olur olmazsa zaten olmuyordur dediğimiz, pazartesileri başlarız deyip başlayamadığımız ne varsa hepsini birinin omzuna yüklüyorsak zaman bu zamandır sevgili dostlar. At sende sorumluluğu kurtul, olmuyorsa 2015'in suçu olma ihtimali varsa zaten o 2016'dır :)))Şaka bir yana yeni yılın yenileyici ruhu olmasa bence gelen yılı sevmek mümkün olmazdı gibi geliyor.

2015 yılına girerken bildiğim bişey vardı o da bu yılın diğer seneler gibi olmayacağıydı. Hayatımda ilk defa bu yılbaşında oturup gerçekten bu seneden ne bekliyorumun listesini yaptım. Bu listeyi yapana kadar bir insanın hayatında sanırım bu kadar etkili olabileceğini düşünmemiştim. Hani uzmanlar her yıl çıkar ve mutlaka yeni yıldan istediklerinizin listesini yazın falan derler ya, her sene benim tepki tabi yazınca kesin oluyordur şeklindeydi. Ama öyle değilmiş gerçekten söz uçup yazı kalıyormuş :)

2015 benim kendimi keşfettiğim, kendi hayatımda kendime yer açtığım, bekledim de gelmedin değil de aslında bekleyip de gitmediğimi fark ettiğim bir yıl oldu. İnsanın durup bunu fark etmesinin bile başlangıç için gerekli olduğunu anladım. Hayatımda yer verdiğim insanların aslında benim hayatımın neresinde durması gerektiğini gördüm. Bazen bazı şeylerin değerlerini anlayabilmek için hem kendini hem karşındakini sınaman gerektiğini bunun yanlış bişey olmadığını anladım. Sürekli koşturduğum bir düzen içerisinde nefes almayı öğrendim. Bir sürü yeni yer gördüm, bir sürü yeni insan tanıdım, bana bir sürü güzellikler kattılar. Bir daha dönmem dediğim okula yeniden döndüm. Fark ettim ki okul bana aslında güzel bir enerji veriyormuş :)) Şuan henüz düzeni oturtamadım şikayet etsem de keyfim yerinde :) 

2015'de bütün bunları anlattığım bir blogum oldu. Bu fikir nasıl geldi nasıl açtım şimdi bakınca ben bile hatırlamıyorum çok hızlı geçti. Kimse okur mu diye düşünürken bir sürü güzel yorum geldi. Aslında yazmayı ne kadar seviyormuşum bunu da böylece görmüş oldum :)) 

2016 biliyorum ki daha da farklı olacak. Yazdığım liste uzadığından değil de sanırım yazan kişi biraz değiştiğinden :)) Bu listeyi burada şimdilik paylaşmıyorum ama kafamda yapılmayı bekleyen çok güzel şeyler var. 

Diliyorum ki 2016 benim gibi başkalarının da kendini keşfettiği bir yıl olur. Aslında hiç içinde bulunmak istemedikleri hikayelerin içerisinde rol almaktan vazgeçip kendi hikayelerini yaşama fırsatı bulurlar.

Belki de büyük mutluluklar büyük mutsuzluklarla geliyordur. Bunu bilemeyiz ama zaten mutlu değilsek denemekten ne çıkar? 

Sanırım sizin hikayenizde bunu söylediğinizde başlayacak...

Tesadüf Olamaz Bugüne Kadar Geçen Gün...

Herkese İyi Yıllar :))3 yorum:

 1. Hayat cok zor Nil hanım

  YanıtlaSil
 2. benim gibi kedi seven biri daha :) blogunuzun tasarımını ne kadar tatlı öyle tam benlik :D bloguma da beklerim, sevgilerle

  YanıtlaSil
 3. Hello I'am Chris !
  I suggest you to publicize your blog by registering on the "directory international blogspot"
  The "directory" is 30 million visits, 199 Country in the World! and more than 22,000 blogs. Come join us, registration is free, we only ask that you follow our blog
  You Have A Wonderful Blog Which I Consider To Be Registered In International Blog Dictionary. You Will Represent Your Country
  Please Visit The Following Link And Comment Your Blog Name
  Blog Url
  Location Of Your Country Operating In Comment Session Which Will Be Added In Your Country List
  On the right side, in the "green list", you will find all the countries and if you click them, you will find the names of blogs from that Country.
  Imperative to follow our blog to validate your registration.Thank you for your understanding
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Happy Blogging
  i followed your blog, please follow back
  Best Regards
  Chris
  ++++++++++++++

  Merhaba bi'şey Chris!
  Sana "dizini uluslararası blogspot" üzerine kayıt yaparak blogunuzu duyurmak için önermek
  "Dizin" Dünyada 30 milyon ziyaret, 199 Ülke olduğunu! ve 22.000'i aşkın bloglar. bize katılın, kayıt ücretsizdir, biz sadece bizim blogu takip rica
  Ben Uluslararası blog Sözlüğü Kayıtlı Olmak düşünün A Wonderful bloga sahip. Sizin ülkemizi temsil edecek
  Aşağıdaki bağlantıyı ziyaret Ve Blogunuzu İsim Comment Lütfen
  Blog URL
  Sizin Ülke Listesine eklenecektir Yorum Oturum Faaliyet Gösteren ülkenizin Yer
  Sağ tarafta, "yeşil liste", tüm ülkeleri bulacak ve bunları tıklarsanız, o Ülke bloglar isimlerini bulacaksınız.
  Anlayışınız için registration.Thank sizi doğrulamak için bizim blog takip Emir
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  mutlu Bloglama
  Ben blogunuzu takip geri takip edin
  Saygılarımla
  Chris
  ++++++++++++++

  YanıtlaSil

Tasarım:Sawako Kuronuma